Kategorie
Związki

Czego mężczyźni nie lubią w zachowaniu kobiet?

Nie od dziś wiadomo, że psychika kobiety i mężczyzny znacznie różnią się od siebie. Niestety wiele pań uparcie tkwi przy własnym sposobie myślenia i pragnie na siłę uszczęśliwiać partnera. Okazuje się, że jest co najmniej kilka zachowań u kobiet, które szczególnie drażnią mężczyzn.

Osaczanie mężczyzny i przesadna kontrola

Kobieta zakochana w swoim parterze bardzo często chce mieć nad nim władzę absolutną. Takie panie najchętniej spędzałyby ze swoim mężczyzną 24 godziny na dobę. Jeśli już mężczyzna się oddali to oczekują regularnym telefonów z pełnym raportem, co aktualnie się dzieje. Szczególnie zaborcze kobiety potrafią swoim partnerom ograniczać kontakty z kolegami i rodziną. Bywa, że nie pozwalają na uprawianie ulubionego hobby, bo przecież one wtedy czują się bardzo opuszczone.

Takie zachowania wynikają zwykle z zaniżonej samooceny. Kobieta, która nie wierzy w siebie, nie czuje się ze sobą dobrze panicznie boi się, że może stracić swojego partnera. Najbardziej zwykle obawia się, że pozna on kogoś innego, bardziej atrakcyjnego. Tymczasem w każdym związku potrzebna jest odrobina oddechu i swobody. Zbyt częste przebywanie ze sobą sprawia, że do związku wkrada się nuda, bo wszystko jest przewidywalne i z góry ustalone. Każda kobieta powinna pamiętać, że odrobina tęsknoty jest potrzebna i może urozmaicić związek.

Matkowanie swojemu mężczyźnie

Wiele kobiet zapomina o tym, że w związku powinny być przede wszystkim partnerkami. Zamiast tego one często przejmują rolę matki. Tak bardzo skupiają się na opiekowaniu swoim mężczyzną, że często nie zauważają, że zdążyły już przekroczyć granicę zdrowego rozsądku. Mężczyzna, który ma wszystko podsuwane pod nos, zamiast wdzięczności może poczuć zlekceważenie. Jeśli kobieta wszystko za niego robi, doradza, podejmuje decyzje, załatwia sprawy, to on może po części czuć się jak kaleka. Tymczasem każdy facet to dorosły osobnik, który sam może o siebie zadbać. Każdy mężczyzna potrzebuje czuć, że to on decyduje i jest niezależny i silny.

Obrażanie się

Kobiety mają wyjątkową skłonność do obrażania się. Czasami robią to z byle powodu. Gorzej, że mężczyzna zwykle naprawdę nie wie o co chodzi i wcale go nie bawi dopytywanie się o powód focha. Co ciekawe, kobiety zwykle obrażają się nie o to, że facet coś zrobił tylko o to, że nie zrobił czegoś, czego one oczekiwały. Tymczasem trzeba od razu zdać sobie sprawę z tego, że mężczyźni z natury są niedomyślni. Oni potrzebują prostych i czytelnych komunikatów, więc jeśli czegoś oczekujesz wyraź to wprost.

Kobieta zaniedbana

Mężczyźni jak wiadomo są typowymi wzrokowcami. Gdy facet zakochuje się w danej kobiecie to dzieje się to z konkretnych powodów. Zwykle podoba mu się ona jako całość: ma piękną fryzurę, makijaż, dobry gust, ładną figurę i to coś nieokreślonego. Jeśli jednak z czasem ta sama niegdyś ponętna kobieta przeistacza się w kurę domową faceci znoszą to bardzo źle.

Wiele kobiet po kilku latach związku przestaje się starać, bo czują się już pewnie i uważają, że nie trzeba już zdobywać faceta. Z czasem przybywa także wymówek, by o siebie nie dbać. Najczęstsze z nich to dzieci, praca, stres czy brak czasu. Warto jednak dokładać choćby minimalnych starań by wyglądać dobrze dla swojego mężczyzny. Wystarczy umyć włosy, delikatnie się umalować i wybrać ubranie w którym wyglądamy dobrze zamiast ciągle występować w wersji domowej.

5/5 - (1 vote)
10 / 100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *