Czy fotografia może odmienić życie faceta?

802

Znam wielu facetów którzy są przekonani że mogą osiągnąć w życiu wszystko, a mimo tego nic w tej kwestii nie robią. Prawie każdy ich dzień zaczyna się i kończy tak samo. Praca, dom, obiad, komputer, telewizor… A na weekend dla odmiany picie na dyskotece by zalać fakt, że nie ma fajnych kobiet. Brzmi znajomo? Więc w czym problem? Przecież robimy to czego chcą od nas inni i tak jak to robią inni… No właśnie – inni to tłum, a tłum łatwo ogłupić i rzadko kiedy ma rację. Jeśli chce się cokolwiek w życiu zmienić, nie zrobi się tego powtarzając nieskuteczne czynności coraz częściej, mocniej lub bardziej… Dlatego jeśli czujesz że nic ci się nie chce, musisz znaleźć jakieś zajęcie które będzie sprawiać przyjemność i jednocześnie będzie Cię rozwijać w wielu kierunkach. Taki wartościowy człowiek będzie dodatkowo sam przyciągał kobiety.

Fotografia ślubna

Dla mnie bardziej satysfakcjonujące niż pieniądze jest zadowolenie Państwa Młodych. Już sam fakt że to właśnie Oni są na zdjęciach sprawia że te zdjęcia mają dla Nich ogromne znaczenie. To bardzo motywuje by dać z siebie więcej. Lustrzanki obecnie nie są takie drogie a te używane starczają na wiele lat. Zdjęcia można zacząć od znajomych którzy nie biorą zawodowego fotografa. Niczym się wtedy nie ryzykuje a z biegiem czasu można zarobić na bardziej niezawodny sprzęt. Dodatkową motywacją może być poznawanie ludzi i obecność na weselu. Chyba nie muszę mówić o czym myślą młode, wolne kobiety które też chciały by być w sukni ślubnej. Może o tym fotografie który ciągle jej robi zdjęcia?

Sesje zdjęciowe

Jak już mamy trochę zdjęć można je powrzucać na facebooka lub maxmodels i zaprosić na sesje inne modelki. Wiele kobiet bardzo lubi jak są doceniane. A dla niektórych sesja to tylko pretekst by poznać fotografa 🙂
Zdjęcia krajobrazów. Na tym ciężko jest zarobić. Za to jest to świetny motywator do tego by gdzieś wyjechać. Bierzesz znajomą w jakieś ładne miejsce pod pretekstem robienia zdjęć i oprócz zdjęć masz kobietę która myśli że jesteś facetem ciekawszym od tych wszystkich których już poznała 🙂 A za ładne zdjęcia które wrzuci na facebooka będzie ci wdzięczna za każdym razem jak ktoś kliknie „lubię” 🙂

Zdjęcia produktowe

Jeśli jesteś kreatywny możesz na tym dobrze zarobić. Są takie strony gdzie gazety i graficy kupują prawa do zdjęć dla swoich reklam lub artykułów. Z odrobiną zmysłu przewidywania, można zrobić takie zdjęcia których jeszcze w bankach zdjęć nie było. Ludzie mający po tysiąc zdjęć nadających się na reklamy, zarabiają na tym po kilkaset dolarów miesięcznie. I robią to kiedy chcą! Jak dla mnie to lepszy pomysł niż zbieranie na emeryturę 🙂 Najpopularniejsze strony to istockphoto, shutterstock lub polskie fotolia.

Zdjęcia z imprez

Czasami warto zagadać z właścicielem i zaproponować zdjęcia na dyskotekach i innych tego typu imprezach. Wiele z nich ma na biletach regulamin w którym jest napisane że można robić zdjęcia dla celów reklamowych. Dla właściciela to reklama, dla nas zarobek i popularność na innym polu. Zdjęcia można wystawić na sprzedaż lub do ściągnięcia z takich portali jak vertis. Jeśli mamy przenośną drukarkę można wywołać zdjęcia na miejscu za parę złotych. Zawsze to lepsza pamiątka niż rozmazane zdjęcie z komórki. Na imprezach w miejscach publicznych nie trzeba nikogo pytać o zgodę.

Szkolenia z fotografii

Po kilku latach można się pokusić o robienie kursów i szkoleń z podstaw fotografii za pieniądze. W tej dziedzinie bardziej się liczy doświadczenie niż studia. Ludzie to wiedzą dlatego skłonni są płacić. Z niewielkiej grupki osób może się zebrać całkiem niezła kwota, zarobiona z przyjemnością i satysfakcją.
Pieniądze, uznanie i kobiety. Czego chcieć więcej? Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

5/5 - (1 vote)
7 / 100

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here