Kategorie
Rozrywka

Lista 11 najlepszych nietypowych filmów

Czasami przegląda się popularne platformy streamingowe, ale pomimo tysięcy tytułów ciężko jest znaleźć coś oryginalnego. Poniższe produkcje filmowe pozwalają zwiedzić nowe światy i udowadniają, że wyobraźnia prawdziwego artysty jest nieokiełznana, choć oczywiście ze względu na ilość filmów nie jest to kompletna lista. Warto jednak zacząć od czegoś dobrego i nie tracić czasu na poszukiwania.

Parnassus. Człowiek, który oszukał diabła

Doktor Parnassus przed laty zawarł pakt z samym diabłem. W efekcie jest nieśmiertelny, a ludzkie marzenia i lęki zamienia w rzeczywistość. Wszystko za sprawą teatru, z którym jeździ po Londynie. Niestety z czasem wszystko się psuje, a słynny Parnassus zostaje uznany za zwykłego oszusta. Chyląca się ku upadkowi trupa napotyka na swojej drodze Tony’ego cierpiącego na amnezję. Jest on jedyną nadzieją na odzyskanie dobrego imienia i oszukanie diabła, który zaczyna upominać się o swoje.

Ciekawostką jest natomiast fakt, że Heath Ledger zmarł podczas kręcenia filmu. Reżyser postanowił przeprowadzić ciekawy zabieg, który miał uratować produkcję. Po przeniesieniu do krainy czarów, Tony’ego grają na zmianę trzej różni aktorzy: Johnny Depp, Jude Law i Colin Farrell.

Gwiezdny Pył

Na granicy małego angielskie miasteczka przebiega mur, którego nikt nie ma odwagi przekroczyć. Ponoć po drugiej stronie znajduje się kraina magii, a strażnicy nikogo nie przepuszczą. Swoich sił postanawia spróbować młody Tristan wiedziony miłością. Składa swojej ukochanej przysięgę, że przyniesie z drugiej strony gwiazdę, której upadku byli świadkami podczas jednej z nocy. Nie spodziewa się, że trafi w sam środek niesamowitych historii, wśród których dowie się, czym jest prawdziwa miłość.

Immortal – kobieta pułapka

Intrygująca wizja przyszłości, w której nad Nowym Jorkiem zawisła tajemnicza piramida. To właśnie tam Horus ma zostać skazany na śmierć przez współbogów. Przysługuje mu 7 dni na domknięcie swoich spraw. Bóg o głowie sokoła postanawia uwieść Jill Bioskop, kobietę mieszkającą w Nowym Jorku. Tajemnicza istota ma niebieskie włosy i płacze niebieskimi łzami. Jest też jedyną osobą, która może uratować Horusa. Problem w tym, że bóg najpierw musi znaleźć materialne ciało, a to należy do zahibernowanego więźnia politycznego.

Inland Empire

Produkcja filmowa została wstrzymana przed laty, ponieważ śmierć poniosło dwóch aktorów. Teraz Nikki postanawia przyjąć rolę w remake’u produkcji, a jej decyzja spowodowana była filmowym partnerem, który okazał się niezwykle przystojny. Wspólnie pracują nad opowiedzeniem historii o miłości, zdradzie i zemście. Szybko jednak okazuje się, że legendy krążące o filmie są prawdziwe. Na planie zaczynają dziać się coraz dziwniejsze rzeczy, a fikcja miesza się z rzeczywistością.

Człowiek, który zabił Don Kichota

Czasem wystarczy dziwny zbieg okoliczności, aby życie na zawsze uległo drastycznym zmianom. Przekonał się o tym pewien znudzony reżyser reklam, który miał trafić na plan filmowy w Hiszpanii. Z powodu licznych komplikacji trafił jednak do małej wioski, gdzie poznał mężczyznę podającego się za Don Kichota. W tym momencie rozpocznie się prawdziwa przygoda, która pełna będzie abstrakcyjnych wydarzeń.

Mother!

W pięknym domu na uboczu mieszka szczęśliwe małżeństwo. Żyją jak w raju, chociaż mężczyzna stracił wenę i cierpi na niemoc pisarską. Mimo to wszystko wydaje się układać dobrze. On dalej się stara, a ona robi wszystko, aby odrestaurować posiadłość, którą jej mąż stracił lata temu w tajemniczym pożarze. Przynajmniej do momentu, gdy do frontowych drzwi zapuka dwójka obcych ludzi. Okazuje się, że nieznajomi spędzą tu więcej czasu, a miłość i zaufanie gospodarzy domu zostaną wystawione na ciężką próbę. Od tej pory wydarzenia zaczną nabierać szaleńczego tempa, aby ostatecznie wprawić widza w prawdziwe osłupienie.

Donnie Darko

Donnie jest sprytnym i inteligentnym nastolatkiem, który ponoć cierpi na zaburzenia osobowości. W obaleniu plotek nie pomaga fakt, że chłopak został w nocy obudzony przez humanoidalnego królika. Tajemnicze stworzenie miało przybywać z przyszłości i zmusiło chłopaka do wykonywania zadań, które mają pomóc w uniknięciu katastrofy. W efekcie Donnie zaczyna działać destrukcyjnie i niezrozumiale dla otoczenia, a jego izolacja nieustannie się pogłębia. Czy pogłębiając chaos, można uniknąć końca świata? Czy jednak wszystko to jest jedynie wytworem wyobraźni niezrównoważonego psychicznie chłopca?

Pisklę

Tinja jest nieśmiałą nastoletnią gimnastyczką, która nie ma łatwego życia. Jej matka pragnie stwarzać pozory szczęśliwej rodziny, zamiast zadbać o jej rzeczywiste dobro. W tym celu skupia się na idealnych porządkach, pięknych śniadaniach i fałszywych uśmiechach. Tinja podczas jednego ze swoich spacerów odnajduje umierającą wronę obok samotnego jaja. Dziewczyna postanawia zabrać je do domu i pomóc ptakowi w wykluciu się. Problem w tym, że jajo szybko rośnie, a w jego wnętrzu wcale nie skrywa się bezbronny zwierzak. To dopiero początek prawdziwego horroru.

Antychryst

Znany psychiatra i jego żona zajmująca się badaniem historii czarownic w średniowieczu czują, że potrzebują dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach. W tym celu wyjeżdżają do domu na odludziu. To właśnie tam odkryją prastarą moc, która sięga początków świata.

Lobster

Specyficzna i zaskakująco inteligentna czarna komedia, której akcja toczy się w niedalekiej przyszłości. Samotni ludzie są negatywnie postrzegani przez społeczeństwo i tworzą niepotrzebne zamieszanie. W związku z tym są aresztowani i zamykani w tajemniczym Hotelu. Na miejscu mają równo 45 dni na znalezienie swojej drugiej połówki. Jeśli nie zdołają tego dokonać, będą musieli wybrać zwierzę, w które zostaną zamienieni i wypuszczeni do Lasu, gdzie rozpocznie się brutalna walka o przetrwanie.

Autostopem przez Galaktykę

Arthur Dent ma poważny problem. Mężczyzna dowiaduje się, że Ziemia ma zostać zniszczona, ponieważ koliduje z planami utworzenia nowej obwodnicy galaktycznej, a w dodatku jego najlepszy przyjaciel jest kosmitą. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko złapać stopa na kosmiczny statek i wyruszyć w pełną absurdów podróż po Wszechświecie, podczas której przyjdzie im rozwiązać największe tajemnice Wszechświata.

Rate this post
11 / 100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *