Niewidzialna wycieraczka – ranking – TOP 5

1106

Niewidzialne wycieraczki są dość nowym rozwiązaniem. Producenci prześcigają się w coraz nowszych i lepszych produktach. W poniższym artykule postaramy się przedstawić wady i zalety najpopularniejszych wycieraczek w płynie. Postaramy się także wybrać najlepszą w stosunku cena/jakość oraz przez wzgląd na łatwość aplikacji powłoki na szyby. Dowiecie się także jak aplikować dany preparat i od czego zależy ich trwałość.

Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Niewidzialna wycieraczka to preparat w płynie nakładany na szyby. Pozwala zwiększyć ich śliskość i hydrofobowość co skutkuje „uciekaniem” kropelek z szyby pod wpływem prędkości. Dzięki temu w odpowiednich warunkach (prędkość) nie musimy używać fizycznych wycieraczek. Kolejnym plusem jest łatwość domywania szyb latem i mniejsze przywieranie lodu w zimie. Nałożenie preparatu wpływa także na ogólne bezpieczeństwo jazdy i zwiększoną widoczność.

Wybierając odpowiednią wycieraczkę należy zwrócić uwagę na sposób nakładania, trwałość oraz efektywność. Nie bez znaczenia jest też cena bo nie zawsze warto zapłacić więcej. Producenci oferują pełen przekrój niewidzialnych wycieraczek, a nawet całe zestawy wraz z cleanerem do szyb. Od tych dla początkujących, po takie które przeznaczone są dla profesjonalistów i firm zajmujących się auto detailigiem.

Ile kosztuje niewidzialna wycieraczka?

Preparaty do hydrofobizacji możemy kupić w cenach 10-150zł. Czy najtańsze wycieraczki w cenie do 10 zł działają? Powiemy wprost – działają. Niestety produkt w tej cenie ma także swoje minusy. Największym z nich jest trwałość, która wynosi maksymalnie miesiąc. Oczywiście pod warunkiem, że nie używamy płynu do szyb i fizycznych wycieraczek, co zdecydowanie osłabia działanie preparatu. Najlepsze produkty potrafią wytrzymać nawet rok. Ale czy taka inwestycja ma sens?

Jak dbać o niewidzialną wycieraczkę?

Niestety czasem przychodzi dzien, w którym wycieraczka zauważalnie traci na efektywności. Większość z nich po prostu się „zapycha” i wystarczy umyć szybę by preparat znów zaczął działać. Każda z powłok ma swój okres, w którym efekt jest najlepszy. Niektóre z nich niestety należy nakładać częściej. Te najtańsze – nawet co tydzień.

Oprócz tego warto powstrzymać się z użyciem płynu do szyb, który znacznie osłabia działanie produktu.

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę na szybę?

Aplikacja produktu zależy od producenta i w każdym przypadku zalecenia mogą być inne. W większości przypadków należy na początku wyczyścić i odtłuścić szybę. Zalecamy do tego specjalny cleaner do szyb oraz alkohol izopropylowy – IPA. Wycieraczka najlepiej działa na powierzchni dobrze doczyszczonej i jałowej. Pamiętaj, że przed nałożeniem powierzchnia szyby musi byc sucha i nie może być na niej grama wody. Omijaj także okolice czujnika deszczu. Niewidzialna wycieraczka powinna być nałożona w temperaturze powyżej 5 stopni, a najlepiej więcej niż 10 stopni celsjusza.

Nałożenie wycieraczki w kilku krokach:

  1. Wyczyść szybę płynem do szyb lub użyj cleanera do szyb
  2. Przetrzyj szybę alkoholem izopropylowym
  3. Nałóż produkt ruchami pionowymi pokrywając całą szybę
  4. Odczekaj do wyschnięcia produktu i pojawienia się białego nalotu
  5. Wypoleruj szybę i zbierz nadmiar produktu
  6. W razie potrzeby nałóż drugą warstwę i powtórz kroki 4-5
  7. Postaraj się, aby szyba nie miała kontaktu z deszczem przez kilka godzin.

Ranking niewidzialnych wycieraczek

1. Rain X – Rain Repellent

Zwycięzca naszego rankingu! Świetna jakość w przystępnej cenie. Rain-X wytrzymuje na szybie około miesiąca-dwóch przy poprawnej aplikacji. Nakładamy go najlepiej płatkami kosmetycznymi lub aplikatorem do powłok ceramicznych.


2. SOFT 99 GLACO Q

Glaco Q aplikujemy tak jak wszystkie niewidzialne wycieraczki, z tą różnicą że docieramy ją mokrą mikrofibrą. Wytrzymuje dłużej od Rain-X ale też kosztuje odpowiednio więcej. Cechuje się też bardzo wygodnym sposobem nakładania (aplikator w formie żelazka). Kropelki uciekają już od 45km/h.


3. SOFT 99 Ultra Glaco

Prawdziwy mocarz wśród niewidzialnych wycieraczek. Piękne kropelkowanie, trwałość nawet do 12 miesięcy!


4. SOFT 99 Glaco Glass Compound

Właśnie testujemy!


5. GTECHNIQ G1 ClearVision Smart Glass

Najdłużej wytrzymująca wycieraczka z całego zestawienia. Niestety jej aplikacja jest bardzo wymagająca, a cena może niektórych odstraszyć. Mimo wszystko polecamy!


6. Autoland Niewidzialna Wycieraczka

Polecamy wyłącznie do zastosowań BARDZO budżetowych. Wytrzymuje do pierwszego zabrudzenia szyby lub użycia płynu do szyb.


5/5 - (6 votes)
69 / 100

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here