Spis treści
Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu mężczyzn. Warto zaopatrzyć się na tę okazję w świetne perfumy, które na pewno podkreślą stylizację. Możemy co prawda użyć perfum, z których korzystamy na co dzień ale chyba nie o to chodzi? Unikalny zapach to dobry dodatek pozwalający wyrazić siebie w odpowiedni sposób.
Stojąc przed ich wyborem warto zadać sobie kilka ważnych pytań, które pomogą podjąć właściwą decyzję. Taki zapach przede wszystkim powinien być trwały, żeby nie zniknął zanim wejdziesz do kościoła. 🙂 Ważna jest też pora roku w jakiej odbędzie się ślub. Na zimę można spróbować mocniejszych zapachów, latem lepiej jest użyć nieco lżejszych żeby nikt wokół nas nie zszedł od duszności. W dzisiejszym poradniku postaram się rozjaśnić wasze wątpliwości i chociaż trochę pomóc w wyborze tego jedynego zapachu.
Na początek kilka ważnych pojęć i wskazówek:
- projekcja – oznacza na jaką odległość można wyczuć zapach. Istnieją perfumy zostawiające za sobą ogon. Są też takie, które są ledwo wyczuwalne po przyłożeniu nosa.
- trwałość – jest wyznacznikiem ile czasu zapach jest na nas wyczuwalny.
- perfumy – w dalszej części tekstu będę używał tego określenia względem zapachu, bez względu na jego koncentrację.
Czy EDP jest mocniejsze od EDT?
Wiele osób jest przekonanych, że wersja EDP (Eau De Parfum) jest mocniejsza od tego samego zapachu w wersji EDT (Eau De Toilette). Jest to myślenie błędne. W wielu przypadkach EDT projektuje mocniej i ma lepszą trwałość od wersji EDP. Często zdarza się także, że są to zupełnie inne zapachy! Oczywiście z niemal identyczną bazą zapachową, jednak sporo się różniące m.in. przez różne składniki. Dlatego EDP≠EDT. Najlepiej przetestować wszystkie wersje zapachu (np. EDP, EDT, EDC, Parfum) i wybrać ten właściwy dla nas.
Perfumy klasyczne czy wyjątkowe – jakie wybrać na ślub?
Istnieją tysiące kompozycji zapachowych, dlatego na początku musisz zadać sobie ważne pytanie. Czy perfumy mają podobać się tylko Tobie (wyjątkowe) czy wszystkim wokół (klasyczne)? Oczywiście te drugie też mogą być świetnym i nieco bezpieczniejszym wyborem. Postaram się, żeby każdy znalazł coś dla siebie w kilku przedziałach cenowych.
Perfumy klasyczne
- Bleu de Channel EDP >>sprawdź cenę
- Dior Sauvage EDT >>sprawdź cenę
- Chanel Egoiste Platinum EDP >>sprawdź cenę
- Guerlain L’Homme Ideal EDP (zima, jesień) >>sprawdź cenę
- Armani – Acqua Di Gio Profumo >>sprawdź cenę
- Armani – Stronger With You Intensely (na zimę, jesień) >>sprawdź cenę
- Hermès – Terre d’Hermès Parfum (ew. EDT) >>sprawdź cenę
Perfumy wyjątkowe
- Amouage – Interlude >>sprawdź cenę
- Parfums De Marly – Layton >>sprawdź cenę
- Maison Francis Kurkdijan – Baccarat Rouge 540 >>sprawdź cenę
- Creed – Aventus >>sprawdź cenę
- Tom Ford – Oud Wood >>sprawdź cenę
Gdzie kupić oryginalne perfumy?
Internet roi się od podrabianych perfum i bardzo łatwo można trafić na okazję cenową, która później okazuje się niemałym rozczarowaniem. Najłatwiejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie to zakup flakonu w stacjonarnej perfumerii uznanej marki. Zapłacimy wtedy więcej ale możemy mieć pewność, że otrzymujemy oryginalny i pełnowartościowy produkt. Pod uwagę można wziąć także platformę Ceneo, która agreguje sprawdzone sklepy a przy okazji zabezpiecza nas przez Program Ochrony Kupujących.
Na pewno trzeba sobie odpuścić zakupy na znanym portalu aukcyjnym czy serwisach ogłoszeniowych. Są one przepełnione oszustami, którzy tylko czekają na nasz przelew. Czerwona lampka powinna zaświecić się także w sklepach oferujących perfumy różnych producentów w tej samej cenie (najczęściej lekko powyżej 100zł), ponieważ na 100% są to fejki. Przed zakupem warto zorientować się w Internecie jak w szczegółach wygląda oryginalny flakon oraz zapytać sprzedawcy o dokument sprzedaży. W przypadku „wpadki” będzie szansa na zwrot.
Życzę pomyślnych zakupów i długiego perfumowego ogona w tym szczególnym dniu!
5 komentarzy
Jeśli pojawią się pytania – śmiało 🙂
Ja niezmiennie będę polecać Invictusa.
To jest mój ulubiony zapach i nie jest przytłaczający, w sam raz na takie wydarzenie, zwłaszcza że wiem jak różni ludzie na niego reagują – wszyscy zawsze mówią jak pięknie pachnę (i kobiety i mężczyźni). Stosowałeś może?
Oczywiście, jednak Invictusa polecałbym raczej osobom w młodszym wieku. 🙂
Fajny pomysł to stworzenie własnych perfum – można kupić takie dedykowane perfumy na prezent, i wtedy pan młody ma idealnie dopasowane perfumy do swojego nosa. Super opcja na wiele okazji 🙂
Tanie nie musi oznaczać, że złe. Wystarczy dobrze poszukać. To sztuka znaleźć coś naprawdę dobrego w tym segmencie cenowym, ale nie jest to niemożliwe, czego już kilkakrotnie dowiedziono na tym Forum. Przy okazji myślę, że może to być ukłon w stronę osób odwiedzających tę stronę, ale nie pasjonujących się aż tak perfumami, jak większość użytkowników, a podchodzących do zagadnienia bardziej użytkowo. No i myślę, że fajnie będzie wytężyć szare komórki przy okazji tego tematu. No to pozwólcie, że rozpocznę, mając nieco ułatwione zadanie. Ale tym lepsza zabawa dla Was…
Oto moja lista ( uwaga; podajemy tylko największe dostępne pojemności w tym przedziale cenowym, spośród zapachów ciągle produkowanych ) ;
Nature Pour Homme – Yves Rocher ( 89 zł/50 ml )
Pozdrawiam