Kategorie
Gadżety

Hulajnogą do pracy — czemu nie! Sprawdź, czy trend ten opanuje niebawem nasze ulice

Dojeżdżanie hulajnogą do pracy to jeden z najciekawszych trendów, który zyskuje na popularności i już w niedalekiej przyszłości może zdominować wiele dużych miast. Sposób ten jest bardzo wygodny, szybki oraz jest ciekawą alternatywą lub uzupełnieniem miejskiego transportu publicznego.

Hulajnoga doskonale sprawdza się podczas przedzierania się przez miasto, kiedy to nierzadko musimy przechodzić pieszo długie dystanse — co jest bardzo uciążliwe i czasochłonne. Obecnie na rynku powstaje coraz więcej modeli przystosowanych dla osób dorosłych i właśnie do tego celu. Czy zatem dojeżdżanie do pracy hulajnogą jest dobrym rozwiązaniem? Jak wygląda ono w praktyce? Czym jest hulajnoga dla dorosłych? Poniżej prezentujemy odpowiedzi na te pytania oraz udzielamy wskazówek, które pomogą podjąć decyzję.

Dojeżdżaj do pracy na hulajnodze!

Dojeżdżanie do pracy na hulajnodze na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo ekscentryczne i nieprawdopodobne. Jest to na szczęście złudne myślenie, a w rzeczywistości moda ta jest coraz bardziej widoczna na ulicach. Obecnie w dużych miastach bez problemu możemy przemieszczać się na hulajnodze.

Są one dostosowane np. do wózków dziecięcych a równa powierzchnia — nawet ta tylko utwardzona jest dla osób na hulajnodze korzystna. Na hulajnodze możemy dojeżdżać zarówno bezpośrednio z domu, jak i łączyć ten sposób transportu np. z transportem miejskim. Jazda na hulajnodze nie jest tak bardzo męcząca, jak np. jazda na rowerze. W okresie wiosenno letnim i jesiennym bez przeszkód możemy zatem upraszczać sobie życie, przemierzając długie dystanse właśnie na hulajnodze.

Nie potrzebujemy do jazdy na niej żadnych licencji lub zezwoleń. Jadąc na niej, jesteśmy w świetle prawa, traktowani tak samo, jak osoby piesze. Jest to również bezpieczny sposób przemieszczania się. Na hulajnodze nie rozwijamy dużych prędkości, a w znaczący sposób skracamy sobie czas dojazdu do pracy.

Profesjonalna hulajnoga

Jeśli będziemy chcieli dojeżdżać do pracy na hulajnodze, będziemy mieli do wyboru wiele modeli hulajnóg. Modele te tylko z ogólnej budowy przypominają te dziecięce. W rzeczywistości są to specjalnie dedykowane konstrukcje dla dorosłych. Są one wykonane z trwalszych i wytrzymałych materiałów. Bez problemu mogą używać ich np. rośli mężczyźni, co jest dużym plusem. Hulajnogi profesjonalne dla dorosłych mają również odpowiednią konstrukcję. Jest ona dobrze dopasowana, posiada komfortowy stopień, na którym stoimy czy wysoką rączkę.

Największym plusem takich konstrukcji są duże — profesjonalne koła. Mają one kilkanaście centymetrów średnicy. Często są również wykonane z gumy, którą znamy z opon. Koła takie umożliwiają bezpieczną jazdę np. po mokrej nawierzchni, ale i również doskonale sprawdzają się na ubitej ziemi. Jazda na takiej hulajnodze jest komfortowa zatem w prawie wszystkich warunkach.

Ceny taki hulajnóg rozpoczynają się od nieco ponad stu złotych, a kończą na kilkuset. W cenie ok. 200 zł będziemy mogli kupić nową hulajnogę, która posłuży nam przez kilka sezonów podczas dojazdów do pracy. Alternatywą jest zakup hulajnogi dla dorosłych używanej, co znacznie ograniczy wydatki. Hulajnogi takie posiadają również komfortowy system składania. Bez problemów czasie kilku chwil złożymy ją w mały pakunek, który będziemy mogli komfortowo nieść.

Dużym plusem w tej sytuacji jest niska waga za sprawą dobrych jakościowo materiałów. Do składania nie potrzebujemy również narzędzi czy innych elementów. Profesjonalne hulajnogi dla dorosłych kupimy już w sklepach stacjonarnych, marketach sportowych, ale i przede wszystkim w internecie. Na rynku jest wiele firm czy sklepów online które specjalizują się w tego typu hulajnogach. Duży wybór, komfortowa dostawa kurierem i atrakcyjne ceny, są z pewnością są najlepszym rozwiązaniem, wybierając taki profesjonalny sklep.

Korzyści

Korzyści jakie płyną z używania hulajnogi dla dorosłych i dojeżdżania na niej do pracy jest wiele. Pierwsza z nich to oszczędność czasu. Mając pod ręką taką hulajnogę, możemy przemierzać bardzo szybko duże odległości, co pozwoli znacznie skrócić czas dojazdu do pracy. Jazda na takiej hulajnodze jest również komfortowa.

Z pewnością nie będziemy bardziej zmęczeni, niż jeżdżąc na rowerze. Dużym plusem jest mobilność hulajnogi. Dzięki niej możemy łączyć dojazd na samej hulajnodze np. z jazdą innymi środkami komunikacji. Bez problemu hulajnogi takie składają się w ciągu chwili, po czym możemy w ręce wejść z nimi do autobusu czy metra i kontynuować jazdę, gdy wyjdziemy z nich.

Sytuacja taka pozwala na zmianę planów np. w trakcie drogi do pracy. Hulajnogę możemy również zapakować do specjalnego pokrowca czy plecaka. Nie powinniśmy mieć również problemów z jej przechowywaniem po dojechaniu do pracy. Możemy umieścić ją w szafie czy pod biurkiem co w przypadku np. roweru nie jest możliwe.

Czy i kiedy warto?

Wybór hulajnogi jako środka transportu podczas dojeżdżania do pracy jest warty uwagi. Hulajnoga ma bardzo wiele korzyści, przy czym idealnie pasuje do mobilnego poruszania się po mieście. Jej użytkowanie nie jest problematyczne a przechowywanie uciążliwe. Pozwala także znacznie uprościć sobie drogę do miejsca pracy.

Z opcji tej z pewnością warto skorzystać w okresach np. letnich, gdy pogoda jest najlepsza. Entuzjaści będą również mogli jeździć na niej wiosną lub jesienią. Rozważyć jej użytkowanie warto również w dużych miastach gdzie wszystkie powierzchnie są równe i nie powodują problemu podczas przemieszczania się. W nieco mniej rozwiniętych miastach również możemy z niej skorzystać, pomijając pewne odcinki idąc.

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem i przetestowaniem tego rozwiązania, możemy na próbę kupić hulajnogę używaną i spróbować dojeżdżać na niej przez kilka dni. Jeśli ten rodzaj transportu przypadnie nam do gustu, będziemy mogli zakupić nowy model na dłuży okres czasu. Warto również rozmawiać np. w sieci z osobami, które praktykują dojeżdżanie do pracy na hulajnodze. Wymiana opinii czy rozmowa z takimi osobami pozwoli nieco inaczej spojrzeć na ten rodzaj transportu.

5/5 - (1 vote)
11 / 100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *